Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Voor alle vragen betreffende Ford/Mustangs van 1964 1/2 tot 1973

Moderator: Shelby GT-H

2008
Donateur 2015
Berichten: 286
Lid geworden op: vr 04 jan, 2008 20:37
Locatie: Amsterdam

Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door 2008 »

Goede trommels doen niet onder voor schijven! Tenminste, dat was tot voor kort mijn mening. Ik ben om. Na lang speurwerk op het net en met name op het DMFF ben ik tot onderstaande keuze gekomen. Voor de opbouw van de DMFF kennisbank hoort het dan natuurlijk zo te zijn dat je die kennis deelt. Recentelijk werd ik er gelukkig weer aan herinnerd dat ik dat nog niet gedaan had…. Robin bedankt. Dus daar komt ie. Het is niet mijn bedoeling om andere keuzes van merk of transporteur ter discussie te stellen. Dit is mijn keuze, haal er je voordeel uit en maak je eigen keuze. Fouten, tips of verbeteringen? Geef het aan en ik pas het verhaal graag aan.

Aanleiding
Mijn Mustang was rondom voorzien van trommels en een rembekrachtiger (booster). Op zich een uitstekende combinatie. Maar nadat de auto uit de winterslaap kwam, begon de ellende. Onafhankelijk van de situatie deed links het niet, of rechts. Het was iedere keer weer spannend welke kant de auto eerst op zou schieten waarna pas het remmen zou beginnen. Prima als je er tijd voor had. Maar als het er op aan kwam was die 30 cm naar rechts, of links, toch even zweten. Alles een keertje uit elkaar, nieuwe olie etc., etc. Toen ook nog de rembekrachtiger lek raakte, werd het duidelijk dat het veel geld zou gaan kosten om het geheel weer werkend te krijgen. Met de vakantie met aanhanger over de Pyreneeën in het vooruitzicht was de beslissing snel gemaakt; Schijfremmen.

Mogelijkheden
Zodra je kiest voor schijven, gaat de wereld voor je open. De keuze is reuze. SSBC, CSRP/DiscBrakeSwap, Brembo, Bear, MP-brakes, Wilwood etc etc. Stap 1 is goed bepalen wat je wilt/nodig hebt. In mijn geval; goede schijven voor, rembekrachtiger, dubbel reservoir, passend bij V8 (ivm je spindels, let goed op bij L6 toepassingen), automaat en PS. Maar wat bepaalt een goed schijfrem? Naar mijn mening; diameter, oppervlak rempad, materiaal rempad en overig (gaten, geultjes en kleurtjes). Als het je te doen is om de beste rem?; kies voor de allergrootste diameter. Zoek de grootste velg die onder je auto past en probeer daar de grootst mogelijke schijf in te zetten. Een rembekrachtiger zou enkel het remmen vereenvoudigen, maar je zou er je remweg niet mee verkorten. Ik vind, na een tijdje zonder bekrachtiger gereden te hebben, dat het je dusdanig vereenvoudigd, dat het in ieder geval lijkt dat het je remweg ook verkort. Voor mij altijd een bekrachtiger dus. Maar ik geloof dat er bij de originele GT’s geen bekrachtiger op de remmen zat. Ze zullen er wel over nagedacht hebben.

Keuze
Mijn keuze werd snel vereenvoudigd door het feit dat ik de originele wielen wil behouden. Ik hoef met de auto niet het circuit op. De set hoeft enkel geschikt te zijn voor dagelijks gebruik. Dan hoef je, in mijn beleving, alleen nog maar te zorgen dat je gaat voor het maximale rempad oppervlak; 4 remcilinders ipv 1 (hoewel 1 cilinder natuurlijk groter kan zijn, dan 4 kleine…). Verder heb ik op het internet voor deze ‘kleine’ schijven geen aanwijzingen kunnen vinden dat gaten of geultjes (slotted) een meerwaarde bieden. Sterker nog; gaten als warmte afvoer hebben pas zin bij veel dikkere en of grotere schijven en zouden eerder tot verlies leiden, tgv het afgenomen oppervlak, dan winst. Ook de geultjes zouden meer als kaasschaaf werken voor je remvoering, dan dat ze de remvoering zouden schoonmaken.

Door de beperkende factor van de velgmaat en het feit dat ik niet de hoofdprijs wou betalen, heeft de keuze beperkt tot (of wellicht had ik beter moeten zoeken?); MPbrakes, SSBC en CSRP (Discbrakeswap). Alle sets zijn met rembekrachtiger. Prijzen uiteraard onderhevig aan aanbiedingen en betreffende leveranciers;

MPbrakes;http://www.mpbrakes.com/products/produc ... uct_id=301 900 USD. Hiervan vond ik de rembekrachtiger met het plastic reservoir erg lelijk. De set zal ongetwijfeld goed remmen. Maar ik vind het leuker als het er origineel uitziet

SSBC;http://www.ssbrakes.com/commerce/detail ... ?nPID=8292 1050 USD. Prachtige set, goede site en zeer populair. Veel goede reviews. Maar omdat deze veel is toegepast ook wel wat mindere ervaringen te vinden (mensen klagen op het net makkelijker dan dat ze er een compliment op zetten. Houd dat altijd in je achterhoofd). Er is wel een periode geweest dat ze last hadden van een nieuwe toeleverancier die hun reservoirs niet helemaal schoon afleverden. Maar die klachten zijn oud en kom je nu niet meer tegen. Eigenlijk mijn eerste keus.

CSRP http://www.discbrakeswap.com/index.php? ... ory_id=1#d 650 USD. Destijds een belabberde site. Maar mijn transporteur wees me er toch weer op. Veel positieve ervaringen op het net. Maar ook hier her en der een negatieve (vaak ten gevolge van de eigen onkunde. Goed ontluchten is er zo een). Site is inmiddels verduidelijkt. Remklauwen geheel volgens het originele Kelsey Haynes ontwerp (net als bij SSBC trouwens). Ondanks enige twijfel over de volledige levering (zou echt alles er bij zitten zoals bij SSBC?) was het prijsverschil te groot om dit niet te proberen. CSRP dus.

Bij zowel CSRP als SSBC wordt vermeld dat je je oude rembekrachtiger (als je er al eentje had) niet meer kan gebruiken. Dit is omdat de lengte van deze combinatie met het dubbele reservoir tegen de shocktower aan komt. Het wordt dus een nieuwe of een gat in je shocktower…..

Verschepen
De kit is ook in Nederland te koop. Maar als je geen haast hebt, dan is verschepen financieel interessanter. Ik heb het bij CSRP niet nagevraagd, maar CJpony verstuurt vergelijkbare sets voor 190 USD, bij de concurrenten lijkt 300 USD reëler. Die heb je dan wel binnen een weekje binnen. Ik heb gekozen voor een bekende onder ons; Hans;http://www.usa2ned.com/ Er zijn meerdere aanbieders op het DMFF en die zijn ongetwijfeld net zo goed. Deze beviel mij in ieder geval erg goed. Via Hans kun je de spullen laten bestellen en krijg je mogelijk nog een beetje korting. De mailtjes worden snel beantwoord en de prijsopgave klopte. Tegenover je winstvoordeel zit natuurlijk ook een nadeel (een groot Amsterdammer zei dat ooit al eens); wekenlang wachten totdat je spullen binnen zijn…..

De spullen!!!
Het wachten wordt beloond! De spullen zijn afgehaald in Lelystad. De set is schitterend, mooi afgewerkt en helemaal compleet. Zelfs inclusief vet voor de lagers, verschillende borglijmen voor de bouten, pijpjes om het reservoir te ontluchten, reduceerventiel met montagebeugel en een uitgebreide handleiding. Het enige dat je nog nodig hebt is olie [Edit; ik heb hier DOT4 voor gebruikt] en nieuwe remleidingen.

Montage
De montage kent geen verrassingen en is goed te doen. In de beschrijving staat dat je er een weekend voor nodig hebt en dat klopt ook wel. De tweede keer doe je er zeker sneller over. TonBlingBling hier op het forum meldde dat hij het in een ochtend voor je kan doen. Ik ga er vanuit dat hij daar enkel de schijven mee bedoeld. Maar als hij daarvoor ook de rest installeert; dozen niet uitpakken en gelijk naar die man toe! Hij verscheept ook, dus wie weet is er een mooie deal te maken.

TIPS: Er zijn een paar zaken die je montagetijd kunnen verkorten:
De rembekrachtiger zit met een dubbele U-beugel aan het schutbord. De gaten die daarvoor in de beugel zaten, zaten te dicht bij de zet rand. Daardoor kon mijn ringsleutel niet meer om de boutkop. Vooraf even checken dus en indien gewenst de gaten iets opboren.

Remleidingen: Ik heb er voor gekozen om de leidingen zelf te maken (je kan ook kant en klare sets kopen, dat is echt tijdswinst). Daarvoor hoef je geen dure set aan te schaffen, maar ik had wel de verkeerde buigtang gekocht;
Afbeelding
Deze tang duwt de bocht in de leiding, maar het is altijd weer afwachten of de linker, dan wel de rechter kant gaat schuiven. Volgende keer dit type. Daar weet je altijd zeker waar je bocht uitkomt;
Afbeelding .

Remlichtschakelaar: Bij een 65-er en jonger speelt dit probleem niet; enkel bij een 64-er wordt het remlicht bediend door een oliedrukschakelaar op het reservoir. Die schakelaar moet je overzetten op je remleiding verdeelstuk. Daar is een aftakking over nu je een dubbel reservoir hebt. Er zit ook een afdopplug bij (die was nb lek! Met mijn remleidingset heb ik een nieuwe kunnen maken). Bij die van mij was er ooit een schakelaar met een M10 draad ingedraaid. Die paste dus niet en ik heb een drukschakelaar op mijn rempedaal gezet. Het werkt, maar binnenkort koop ik weer een officiële drukschakelaar.

Ontluchten: Dit filmpje verduidelijkt het ‘benchbleeden’ beter dan de handleiding;http://www.youtube.com/watch?v=9bEPrO99B5A In de film wordt ook niet gesproken over het feit dat de slag na goed ontluchten moet blokkeren, wat om onduidelijke redenen wel in de handleiding staat. En doe daarna het ontluchten in de auto rustig aan als je het op de bekende wijze oude doet met twee man. De handleiding waarschuwt er al voor; “aeration” (ja ja dacht ik nog….) pedaal heeeeel langzaam intrappen om het ontstaan van bubbels te voorkomen. Ja, ik had bubbels…. Ik heb heel veel tijd verspeeld met het ontluchten.

Resultaat
Geweldig, ik kan iet anders zeggen. Ik rem weer rechtuit. Als ik hem bij 100 km/u in trap, dan blokkeert ie bij 80 km/u. Ik vond ik het begin de pedaalslag wel langer dan bij mijn trommel setup. Dit kan verholpen worden door officieel PB-pedaal te plaatsen. Daarbij zit het aangrijppunt van je cilinder iets lager waardoor je slag korter is. Inmiddels ben ik er aan gewend en laat ik het zo.
[UPDATE: Voor de 64-66 modellen is er helaas geen verschil in PB pedalen; http://www.mustangsteve.com/fyi_brakepe ... edals.html" onclick="window.open(this.href);return false;]

Ik heb wel gemerkt dat soms en dus niet altijd, het pedaal bij de 2e keer achter elkaar intrappen harder is. Wellicht kan een residual pressure valve die de leiding op druk houdt daar uitkomst bieden, maar dat moet ik nog even bekijken (mooie toelichting van Michel; viewtopic.php?f=10&t=18674#p212874)
[UPDATE: Ik heb inmiddels contact gehad met Dennis van CSRP over het toezenden van een residula pressure valve. Dat is niet nodig omdat ik al het nieuwe model Master Cilinder heb. Daarin zit de RPV geintegreerd. Ik ga dus nog maar eens een keer goed ontluchten... Het is niet zo dat ik geen hard pedaal heb, maar ik zou hem graag eerder in de slag hard hebben]

Kosten
Mijn kosten waren (!); even uit het hoofd…. Kan er ergens naast zitten, maar de stand van de USD is bepalender.
Remmenset compleet incl transport in USA: +/- 530 Euro
BTW en invoerrechten +/- 120 Euro
Transport naar en afhandeling in NL +/- 80 Euro
Remleidingen incl flareset en buigtang uit NL +/- 125 Euro

Het bestellen van en verschepen van de set uit de USA tov een Nederlandse leverancier, leverde een korting van 35% op (400 Euro). Je levertijd neemt wel toe met 5 weken. Je zou dus nog kunnen kiezen voor direct laten vliegen Dat scheelt je 3 ~4 weken. Maar dan is je korting vermoedelijk nog ‘maar’ 200 Euro.

Kortom; ik ben zeer tevreden met mijn keuze. En nogmaals; andere sets zullen ongetwijfeld net zo goed zijn, misschien wel beter (in sommige gevallen in ieder geval veel duurder….). Maar daar heb ik geen ervaring mee. Dit was enkel de weergave van mijn speurtocht en keuzes. Succes met die van jou!

Gr Marc
Laatst gewijzigd door 2008 op vr 23 nov, 2012 22:05, 4 keer totaal gewijzigd.
Mvrgr, Marc

1964 1/2, Coupe, V8, 289, C4, LPG, PB, PS.
Gebruikersavatar
Robinski
Berichten: 808
Lid geworden op: wo 07 mar, 2012 20:08
Locatie: Maastricht e.o.

Re: Schijfremconversie, mogelijkheden, keuzes, ervaringen, t

Bericht door Robinski »

Marc, mooie review, chapeau! Leuk dat ik je heb kunnen inspireren.

Nu weet ik zeker dat ik de juiste keuze gemaakt heb.
Wel een vraagje, ik heb ook een remleiding set nodig met alle toebehoren.
Waar kan ik die krijgen? Welke maat? En eventuele toebehoren?
Heb je alle remleidingen vervangen, ook die van achter of heb je die gewoon opnieuw aangesloten aan je remcilinder?
Welke oile heb je uiteindelijk gebruikt in het nieuwe systeem?

Alvast bedankt voor je reactie.
Groetjes, Robin
Gebruikersavatar
Red 65 mustang
Berichten: 96
Lid geworden op: za 24 dec, 2011 10:59
Locatie: Harderwijk

Re: Schijfremconversie, mogelijkheden, keuzes, ervaringen, t

Bericht door Red 65 mustang »

mooi verhaal marc,zoek je nog een rem lichtschakelaar met adapter voor een 64 1/5 mustang? ik had ze besteld maar heb ze niet meer nodig!! :roll: nieuw in de verpakking prijs 55 euro met verzenden! stuur maar een pb als je interesse hebt gr.jaap.
live a litlle,drive a stang! groetjes jaap.2002 SN95 GX-815-R silver mustang #6833
1968 convertible candy apple red DM-41-46 sold 1997
1964 half coupe maroon red sold 2012
Gebruikersavatar
Hekkings
Berichten: 492
Lid geworden op: vr 07 okt, 2005 19:25
Locatie: Balkcity
Contacteer:

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door Hekkings »

Complimenten, ga ik zeker wat mee doen. :ok:
Allard.
Een hobby mag geld kosten, daarom kook ik op gas.


Mustang 1970 hardtop coupé sold.
Mustang 1969 Sportsroof project.
Golf GTI Limited Edition 2009
Gebruikersavatar
Big_fun_58
Berichten: 1884
Lid geworden op: di 26 jul, 2005 12:18
Locatie: Mierlo

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door Big_fun_58 »

Hey Marc!! Goed gedaan hoor.. Hier hebben we wat aan.
Bedankt!!
Gr. Jan
It's the M@DM@N.......... #>B-)
Gebruikersavatar
henk102
Berichten: 382
Lid geworden op: zo 08 mei, 2011 20:18
Locatie: midden van het land

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door henk102 »

Exact zoals ik het heb aangepakt, maar gelukkig zaten er al recent nieuwe remleidingen in bij mij. Ik had er nog geen bekrachtiger in zitten toen, dus heb toen ook gelijk de beroemde starlet bekrachtiger geplaatst, die past wel in combinatie met het dubbele reservoir.
Mustang silverblue 1966 289Cui AOD
2008
Donateur 2015
Berichten: 286
Lid geworden op: vr 04 jan, 2008 20:37
Locatie: Amsterdam

Re: Schijfremconversie, mogelijkheden, keuzes, ervaringen, t

Bericht door 2008 »

Bedankt voor de reacties!
Robinski schreef:Wel een vraagje, ik heb ook een remleiding set nodig met alle toebehoren.
Waar kan ik die krijgen? Welke maat? En eventuele toebehoren?
Heb je alle remleidingen vervangen, ook die van achter of heb je die gewoon opnieuw aangesloten aan je remcilinder?
Welke oile heb je uiteindelijk gebruikt in het nieuwe systeem?

Alvast bedankt voor je reactie.
De remleidingset (Remleiding flare set) heb ik hier bij een automaterialenzaak gekocht: +/- € 40,-. Maar overal op het net te krijgen. Let wel even op dat je de set met inch maten koopt. Het is een simpele set. Niet voor wekelijks gebruik, maar dat is ook zeker niet mijn plan. Het maken is veel eenvoudiger dan ik dacht. Gewoon rustig aandraaien (vast is vast) en je krijgt schitterende flares (uiteinden). Probeer zeker eerst een klein stukje uit. En mocht je een keer vergeten eerst de nippel te plaatsen voordat je de flare er aan maakt (en neem van mij aan; dat gaat een keer gebeuren :roll: ) dan kun de flare in het geultje van het pijpen snijdertje plaatsen en er een heel kort stukje vanaf draaien. Dan kun je alsnog de leiding gebruiken.

De leidingen en nippels ook weer bij de automaterialenzaak gehaald. Mijn leidingen waren van koper en uitstekend te verwerken. Je kan de leidingen ook van het materiaal 'Cunifer' kopen. Sommigen zweren er bij. Ik zag er het voordeel nog niet van in, maar wil het volgende keer wel proberen.

De set;

Afbeelding

Ik heb niet de leiding naar achteren vervangen. Die was in goede staat en heb ik enkel gekoppeld met een koppelstuk / knelkoppeling;

Afbeelding

De remolie moet ik even op terug komen. Maar daar is genoeg over te vinden. Trap in ieder geval even je bestaande leidingen leeg zodat je zeker weet dat je geen oude (met vervuiling?) vermengde olie hebt.
Red 65 mustang schreef:mooi verhaal marc,zoek je nog een rem lichtschakelaar met adapter voor een 64 1/5 mustang? ik had ze besteld maar heb ze niet meer nodig!! :roll: nieuw in de verpakking prijs 55 euro met verzenden! stuur maar een pb als je interesse hebt gr.jaap.
Bij mijn volgende zending vanuit de USA laat ik een schakelaar mee komen. Ik vermoed dat ie gewoon op mijn verdeelblok past en dat ik niet de adapter nodig heb die jij aanbiedt. Dat hoop ik tenminste. Want die prijs is niet mals (en ik weet dat je nb de normale Nederlandse verkoopprijs weergeeft :cry: ).

gr Marc
Mvrgr, Marc

1964 1/2, Coupe, V8, 289, C4, LPG, PB, PS.
Gebruikersavatar
Robinski
Berichten: 808
Lid geworden op: wo 07 mar, 2012 20:08
Locatie: Maastricht e.o.

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door Robinski »

Marc, bedankt voor je uitgebreide reactie!
Groetjes, Robin
Gebruikersavatar
Red 65 mustang
Berichten: 96
Lid geworden op: za 24 dec, 2011 10:59
Locatie: Harderwijk

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door Red 65 mustang »

marc :D de prijs is wat ik ongeveer kwijt was met verzend kosten en douane kosten,bij adams kost allen de adapter al 58!!! euro! :shock: jaap
live a litlle,drive a stang! groetjes jaap.2002 SN95 GX-815-R silver mustang #6833
1968 convertible candy apple red DM-41-46 sold 1997
1964 half coupe maroon red sold 2012
2008
Donateur 2015
Berichten: 286
Lid geworden op: vr 04 jan, 2008 20:37
Locatie: Amsterdam

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door 2008 »

Red 65 mustang schreef:marc :D de prijs is wat ik ongeveer kwijt was met verzend kosten en douane kosten :shock: jaap
:shock: WTF?! Het is nog erger dan ik dacht. Is dat ding soms van goud? Nu zeker hopen dat ik hem niet nodig heb.... :wink:
Vaak vind ik Mustang onderdelen redelijk geprijsd. Maar er zijn helaas uitzonderingen. Het relais voor de claxons was er ook zo eentje.
Mvrgr, Marc

1964 1/2, Coupe, V8, 289, C4, LPG, PB, PS.
blackmercury
Berichten: 143
Lid geworden op: vr 12 okt, 2012 11:55

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door blackmercury »

Mooi geschreven stuk! Heel herkenbaar ook, het remgedrag met 4 trommels na een rustperiode......
Ik heb mijn voorste spindels vervangen door spindels met schijven/klauwen van een Mercury Monarch (1975) en dat verschil is fijn; heb ook een japanse booster en recent de HRC vervangen door een Wilwood aluminium exemplaar.
Heb ook het benchbleeding gedaan en daarna de vriendin in de auto gezet om haar kuitspieren te trainen :D maar ik heb ook het gevoel dat er nog lucht inzit
(pedaal trap ik nog 3-4 cm in) er is idd onstuimig op het pedaal getrapt (ongeduldige vriendin)
Als ik het goed begrijp komt hierdoor weer lucht in het reservoir? Als ik nu weer ontlucht krijg ik keer op keer geen luchtbellen, waardoor ik denk dat er geen lucht meer in zit, maar de pedaaldruk kan voor mijn gevoel harder....
Moet ik nu het pedaal langzaam in (laten) drukken en dan net zo lang ontluchten totdat er weer luchtbellen komen??
Sorry voor het inhaken op deze topic.....hoop dat dat mag?
Gebruikersavatar
1967coupe
Adverteerder
Berichten: 7968
Lid geworden op: za 25 sep, 2004 17:54
Locatie: Dalfsen
Contacteer:

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door 1967coupe »

Rempedaal pompen tot hij goed hard is, pedaal ingedrukt houden, nippel openen en dan weer dichtdraaien. Zorgen voor voldoende olie in je HRC. Kan niet verkeerd gaan.
Erst de langste leiding en eindigen bij de kortste. Dus RA, LA, RV, LV

Succes
Europees importeur van de snake-eyes http://www.snake-eyeshop.eu
US Car Gifts nu ook op facebook, https://www.facebook.com/pages/US-Car-G ... 5142961549
http://www.uscargifts.nl
2008
Donateur 2015
Berichten: 286
Lid geworden op: vr 04 jan, 2008 20:37
Locatie: Amsterdam

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door 2008 »

blackmercury schreef:maar ik heb ook het gevoel dat er nog lucht inzit (pedaal trap ik nog 3-4 cm in) er is idd onstuimig op het pedaal getrapt (ongeduldige vriendin)Als ik het goed begrijp komt hierdoor weer lucht in het reservoir? Als ik nu weer ontlucht krijg ik keer op keer geen luchtbellen, waardoor ik denk dat er geen lucht meer in zit, maar de pedaaldruk kan voor mijn gevoel harder....
Moet ik nu het pedaal langzaam in (laten) drukken en dan net zo lang ontluchten totdat er weer luchtbellen komen??
Sorry voor het inhaken op deze topic.....hoop dat dat mag?
Ik kan vanaf hier moeilijk inschatten of er nog lucht in je systeem zit. Maar nog een keer goed ontluchten, zoals hiervoor beschreven door 1967coupe, zou wel mijn eerste stap zijn.

Maar op zich is het niet vreemd dat je (lees; we :P ) nu een langere slag maken. Als ik het goed begrepen heb, heeft het nieuwe dubbele reservoir een langere slag dan een enkele. Een oplossing, als je die nog niet hebt, zou dus de beschreven pressure valve kunnen zijn; viewtopic.php?f=10&t=18674#p212874).

gr Marc
Mvrgr, Marc

1964 1/2, Coupe, V8, 289, C4, LPG, PB, PS.
blackmercury
Berichten: 143
Lid geworden op: vr 12 okt, 2012 11:55

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door blackmercury »

Bedankt voor de reacties, ga nog een sessie doen; heb de auto nog op bokken staan, zou zonde zijn om eerst de wielen erop zetten om vervolgens erachter te komen dat ze weer eraf moeten...... liever niet.
Gebruikersavatar
Robinski
Berichten: 808
Lid geworden op: wo 07 mar, 2012 20:08
Locatie: Maastricht e.o.

Re: Schijfremconversie, alles wat je wou weten

Bericht door Robinski »

Hoi marc,
Ik zie dat je hier en daar nog wat ge-edit hebt. Het stuk ziet er zeer compleet uit en zal in de toekomst zeker uitkomst bieden voor degenen die eraan willen beginnen.

Ik heb inmiddels er ook alles onder zitten maar zit ook met die lange ( vrije) slag van het rempedaal.
Ik weet niet of jij toch nog iets hier een gedaan hebt?

Ik weet niet zeker of ik een rpv heb allereerst. Niet los in elk geval, maar wellicht in de mc. Ik heb dennis ( van csrp) nu een mail gestuurd over dit onderwerp om bevestiging te krijgen.
Een kleine uitleg van mijn "rem gevoel":
Allereerst staat de pedaal hoger dan voorheen, maar dat is op zich nog geen issue.
Ik heb eerst een vrije slag van een cm of 3, daarna heb ik net gevoel dat mijn Achterremmen actief worden en als ik hard doorduw, bijna op de grond, komen de schijfremmen voor aan de beurt en begin ik pas echt goed te remmen.
Wielen blokkeren echter nog niet, misschien omdat ik simpelweg nog niet hard genoeg geremd heb maar ik moet wel erg hard duwen om het zover te krijgen.
Het lijkt een beetje op sponzig maar dat is het niet denk ik. Ik heb geprobeerd met de prop valve open, dicht en half.

Open: zoals boven beschreven
Dicht: rem pakt erg onderin, veel vrije slag. Remt komt in op zelfde punt als hierboven maar in de vrije slag remmen de achterremmen niet. In het eerste geval is dit wel zo.

Alles is correct ontlucht, meerdere malen, ook mc is bench bled zoals het hoort.

Komt je dit bekend voor? Heb jij er iets aan gedaan? Of heb je het zo gelaten?
De rem voelt erg onvertrouwd en ik ben bang dat als ik eens echt een noodstop moet maken ik te laat ga zijn door die lange slag. ( is een gevoel natuurlijk maar toch)

Ik denk zowiezo dat het beter moet kunnen.
Heb ook op het www wat rondgezocht en er wordt veel melding gemaakt van dit euvel maar zonder duidelijk antwoord. (ook bij andere kits)
Oplossingen lopen uiteen van:
Andere rempedaal ( ander draaimoment)
Residuel pressure valve plaatsen (rpv)
Remblokken in Trommels afstellen
Booster uitgaand asje afstellen ( kan dat?) om de vrije slag op te heffen
Etc. Etc.

Mocht je hiermee ervaring hebben opgedaan dan hoor ik het graag.

Zijn Er anderen die hiermee ervaring hebben dan hoor ik het uiteraard ook graag.

Alvast bedankt voor de reactie!
Groetjes, Robin
Plaats reactie

Terug naar “1964 – 1973”