Ha, leroy,
Ben toevallig met hetzelfde bezig. Ik heb de mustang al wel binnen en vandaag bij een lokale garage na laten kijken. Nu druk met onderdelen bestellen.
Als je een auto uit de USA haalt moet er tegelijk met de kentekenkeuring ook een APK gedaan worden door de RDW, dus moet ie aan die eisen voldoen die voor en auto van die leeftijd gelden. De eisen t/m juni 1967 zijn nog weer iets lichter dan na die tijd, maar het maakt niet veel uit.
Keuringseisen
In de regeling is sprake van de interpretatie van enkele keuringseisen, die genoemd zijn ten behoeve van de APK van voertuigen. Voor motorvoertuigen ingericht voor het vervoer van ten hoogste 8 personen exclusief de bestuurder (lees: personenauto's) is deze interpretatie volgens de regeling van toepassing op de volgende keuringseisen:
Bedrijfsrem: op motorvoertuigen met bouwjaar gelegen na 30 juni 1967 moet, indien aanwezig, functioneren:
waarschuwingssignaal remvloeistof niveau;
waarschuwingssignaal voor het falen van het remsysteem of een der remsystemen bij gescheiden remsystemen.
Remwerking bedrijfsrem: remvertraging bij motorvoertuigen met bouwjaar voor 1 juli 1967: 3,86 m/s²; remvertraging bij motorvoertuigen met bouwjaar na 30 juni 1967: 5,2 m/s² bij een pedaaldruk van niet meer dan 50 kg.
Remwerking parkeerrem (handrem): remvertraging bij motorvoertuigen met bouwjaar voor 1 juli 1967: 1 m/s²; remvertraging bij motorvoertuigen met bouwjaar na 30 juni 1967: 1,2 m/s²; indien het remsysteem niet gescheiden is (hierbij moet de parkeerrem als noodrem functioneren) geldt 2,6 m/s².
Ruitenwissers: voertuigen met bouwjaar voor 1 juli1967 moeten tenminste een ruitenwisser hebben; bij bouwjaar na 30 juni 1967 moeten twee ruitenwissers aanwezig zijn of een die voldoende zicht geeft.
Ruitensproeiers: verplicht op voertuigen met bouwjaar gelegen na 30 september 1970.
Voorruitverwarming: verplicht op voertuigen met bouwjaar gelegen na 30 september 1970.
Snelheidsmeter: verplicht op voertuigen met bouwjaar gelegen na 30 juni 1967.
Autogordels: verplicht in voertuigen met bouwjaar gelegen na 1970.
Achterlichten: voertuigen met bouwjaar voor 1 juli 1967 moeten zijn voorzien van twee of vier achterlichten; bij bouwjaar na 30 juni 1967: twee achterlichten.
Achterreflectoren: moeten voorzien zijn van een goedkeuringsmerk bij bouwjaar na 30 juni 1967.
Stoplichten: motorrijtuigen met bouwjaar voor 1 juli 1967 moeten zijn voorzien van 1 (in het midden) of twee stoplichten; bij bouwjaar na 30 juni 1967: twee stoplichten.
Richtingaanwijzers:motorrijtuigen met bouwjaar voor 1 juli 1967 mogen zijn uitgerust met mechanische richtingaanwijzers.
Koolmonoxidegehalte:motorrijtuigen met bouwjaar voor 1974 behoeven niet aan de koolmonoxide-eisen te voldoen.
let er wel op dat de douane de huidige dollarkoers hanteert en niet die jij betaalt hebt voor de auto. De 6% betaal je niet alleen over de auto, maar ook een stuk transport en handling in de usa.
hier staat ook nog wat geschreven:(ff copy paste)
http://www.zibb.nl/10189069/Bedrijfsvoe ... dkoper.htm
nou, dit was het voorlopig wel even, groeten en veel plezier hier verder op het forum,
Bas