Pagina 1 van 2
buizen buig apperaat ?
Geplaatst: ma 09 mei, 2005 20:39
door the66mustang
aangezien ik ZELF veel maak en ontwikkel ben ik eigenlijk op zoek naar een buig apperaat voor buizen , een soort hand ding, zodat ik niet alles uit hoef te besteden en alles zelf in de hand kan houden , wil voor de turbo setup een speciaal header maken , en voor mijn EFI crossflow heb ik een nieuwe header nodig , hou er liever van om een mooie lange buis te buigen dan allemaal losse bochten en stukken aan elkaar te lassen . iemand nog zoiets liggen ? weet iets ? tips ?
btw hier isook niks mis mee , dit is gewoon kunst en geen uitlaat !!

Re: buizen buig apperaat ?
Geplaatst: ma 09 mei, 2005 20:46
door fordman
the66mustang schreef:btw hier isook niks mis mee , dit is gewoon kunst en geen uitlaat !!

Ziet er heel indrukwekkend uit!!!!!!!!!!
En die lassen storen echt niet hoor, ziet er wel stoer uit (net als een lidteken).
Fordman :ciggy:
Geplaatst: ma 09 mei, 2005 20:52
door the66mustang
?????????????? hhhmmmmmmmmmmm.. nu ik eens goed kijk ? zou zo,n bmw kop niet op een 6 cyl 200 ci pas te krijgen zijn ??
dubbele nokken as !!! 24 V !! EFI !! en een hele mooie uitlaat !!
kheb al eens gehoord dat ze een head van een V8 doorzagen en er weer 2 cyl bijaan lassen voor een 6 cyl !
kheb ook nog ergens pic van een cyl kop aanpassen en block , worden er gewoon stukken bijaan gelast !! en ding loopt ook nog !!
Geplaatst: ma 09 mei, 2005 21:44
door edgar
Kijk eens in de zaken en transacties van de telegraaf, troostwijk veilingen, marktplaats.. Er moeten her en der toch wel buigapparaten aangeboden worden.
Ik kijk net op marktplaats: zoek eens op "buiger". Tweede link, 135 euro voor een 12 tons buiger in ieder geval tot 2 inch.
Geplaatst: di 10 mei, 2005 19:53
door mach 351
is het mss dit dat je bedoelt ,buigt buis van 4.5 cm
helmuth
Geplaatst: di 10 mei, 2005 20:32
door the66mustang
yep helmut , 45 is een mooie maat ! btw wat is de diameter van de halfe ronding ?! dit zou het ook al doen voor mij , zoals je op de eertse foto ziet hoeft er eigenlijk erg weinig gebogen te worden voor een 6 header, normaal worden er doorns gebruikt in een goede buig apperaat , een soort bus die in de buis past en precies in de buig hoek zit en meegaat , zodat de buis niet kan knikken , of simpel op te lossen , 2 kurken en metselzand . buis vullen met zand [ eerts 1 kant de kurk op doen

en dan goed aantrillen en de buis afsluiten aan de andere kant [ logish !! ] zo voorkom je ook knikken !
Geplaatst: di 10 mei, 2005 20:59
door mach 351
Ik zal morgen het eens nameten ,het ligt hier in een hoekje stof te verzamelen,ik weet dat je helemaal niet in de buurt woont anders had je het van mij kunnen hebben .Wou het onlangs naar het containerpark brengen,zal er mee wachten We kunnen de plooitang mss door middel van collega mustangers het dichter bij jou in de buurt krijgen.
helmuth
Geplaatst: di 10 mei, 2005 21:03
door sandertje
Ik denk dat je beter zo`n hydraulische pijpenbuiger kan nemen ,deze handbuiger is volgens mij alleen leuk voor koperpijp voor als je loodgieter bent ofzo,
je heb die hydraulische pompjes voor diverse maten buis en de prijs ligt zo rond de 135€ volgens mij
hier misschien een leuke link voor gereedschappen voor niet al teveel
www.hermanbuitelaar.nl
groeten Sander
Geplaatst: di 10 mei, 2005 21:04
door the66mustang
alvast reuze bedankt !! eens kijken hoe we dit oplossen met het hierheen halen , btw als je iets van mij nodig hebt , hoor ik graag van je !
Geplaatst: wo 11 mei, 2005 08:26
door peerke
Volgens mij heb ik zo iets zien liggen bij Cranenbroek (een soort gereedschap-dumpzaak hier in de buurt).
Het was iets met verstelbare mallen en een handbediend pompje.
Is voor mij 5 minuten rijden dus ik ga vandaag of morgen we even kijken en laat dan wel wat weten.
Groeten , Peerke.
Geplaatst: wo 11 mei, 2005 10:08
door erpie
Ik werk dagelijks met RVS en buigen op ons bedrijf alles zelf. Tot 19mm gaat het net, maar kost veel kracht. Vanaf 20/22mm wordt er gemechaniseerd gebogen (niet hydaulisch). Houdt er wel rekening mee dat als je koud gaat buigen, je gebonden bent aan redelijk grote buigstralen (anders knik en stuik spanningen).
Wil je toch zelf gaan buigen met de hand ??? neem dan ook een abbonement bij een fitnesschool en train je armspiertjes !! of wordt bevrient met een krachtpatser.
Ik zelf zou voor de gelaste versie gaan, lassen kunnen ook wergegeslepen worden en gepolijst worden, zie ze ze bijn a nietmeer terug.
Geplaatst: wo 11 mei, 2005 10:54
door mercury1970
Ik weet niet of je hier wat aan hebt, maar een kennis van mij heeft ooit een uitlaatbocht gemaakt (waarschijnlijk pisbakkestaal) en die heeft de pijp gevuld met zand om het knikken tegen te gaan.... ja, het is zoiets als hij heeft de kok wel horen fluiten maar weet niet waar de lepel hangt...maar misschien heb je er iets aan... Eric.
Geplaatst: wo 11 mei, 2005 16:46
door peerke
Vanmiddag even bij cranenbroek gekeken , maar van dichtbij bleek het een 10 tons hydraulisch uitdeuk-gebeuren te zijn, dus helaas....
Geplaatst: wo 11 mei, 2005 18:12
door the66mustang
jammer , maar in ieder gevak bedankt voor de moeite !
Geplaatst: wo 11 mei, 2005 19:22
door Mustang65
Mischien is dit wat ....
Ik zag de link naar de website staan, maar heb niet helemaal begrepen ...of dit is wat je zoekt?
Arjan
http://www.buitelaar.nl/comasy/template ... uctid=1518
http://www.buitelaar.nl/comasy/template ... uctid=1433
