Nu ben ik aan het kijken waar ik speakers ga plaatsen in de mustang en ik lees veel dat mustang eigenaren zoeken naar een goede locatie voor speakers aan de voorkant van de auto. Origineel is er natuurlijk de dash speaker(s) die in het midden zit (waardoor je nooit echt stereo sound kan krijgen). Andere gangbare opties zijn de kickpanels en de deuren. Ik zie zelfs dat er in de a stijl speakers worden geplaatst en iemand die speakers achter zijn lucht inlaat heeft gebouwd (air vent).
Omdat de AC uitgangen best een prima locatie hebben voor speakers heb ik eens gekeken of het mogelijk is om er nieuwe speakers te plaatsen, maar het blijkt dat er alleen tweeters zouden kunnen passen. De diameter van de speaker (rond) kan maximaal 60mm zijn. Dan zou mijn setup als volgt zijn: 2 speakers in hoedenplank, dash speaker en 2 tweeters aan de voorkant.
Nu begrijp ik dat de meeste mustang eigenaren die een mustang hebben waar origineel AC in zat, het ook terug bouwen. Maar ik kan werkelijk niks vinden van iemand die speakers in de AC uitgangen heeft gebouwd. Is hier een andere reden voor?

